Edda inog a világ teljes album

auto-xs-akkumulátor-töltő-leírás
  1. Download
  2. Login

Amikor új telefont vásárolsz, fontos tisztában lenned a készülék és a SIM-kártya összeférhetőségével. Nem mindegy ugyanis, mekkora méretű SIM-re van szükséged. Sok esetben a mobil márkájából és életkorából következtetni lehet a pontos SIM méretre, de ez sajnos nem minden esetben lehetséges. Jobb, ha nem a véletlenre bízod és előzetesen tájékozódsz. Cikkünkben megismerheted a három fő SIM-kártya méretet: a mini, a micro, és a nano SIM-et. Bemutatjuk az egyes méretek közötti különbségeket, illetve azt is, hogyan tudod kicserélni meglévő SIM-ed a megfelelő méretűre. A SIM jelentése előfizetői azonosító modul, ami az angol Subscriber Identity Module rövidítésből ered. Az első SIM-kártyát 1991-ben készítette a müncheni Giesecke & Devrient okoskártya-készítő vállalat és az első, finn megrendelőnek 300 db-ot értékesített. Az összes, nem beágyazott (non-embedded) SIM-kártya az ISO 7816 szabványt használja, ami miatt nincs jelentős különbség a SIM, illetve az egyéb IC-alapú (integrált áramkörű) kártyák között, amilyenek a hitelkártyák is.

Download

A micro SIM-kártya dimenziói: 15 x 12 x 0, 76 mm. Olyannyira megegyezik a standard SIM a micro SIM-mel, hogy még a sebességük is ugyanaz, 5 MHz. Ez – azonos chip méret és pozíció, megegyező feszültség – sok felhasználót arra sarkallt, hogy "hogyan csináld" videókból a standard SIM-kártyát micro SIM méretűre vágják. Ezt a mutatványt nem igazán ajánljuk, mert komoly sérüléseket lehet okozni a chipen, de erről részletesebben később. A micro SIM azért jött létre, hogy az okostelefonok vékonyabbak és könnyebbek lehessenek. Talán nem meglepő, hogy az első, micro SIM-mel működő mobilt az Apple dobta a piacra 2010 júniusában, ez volt az iPhone 4. Ezt követte a két népszerűbb dél-koreai gyártó, a Samsung és az LG, majd a többi telefongyártó cég is becsatlakozott. Híresebb készülékek a mai napig micro SIM kártyával: Galaxy S5 és Galaxy J2 Pro család, illetve az LG G4. Nano SIM (4FF) A nano SIM-kártyát 2012-ben mutatták be, az első ilyen okostelefon Magyarországon az iPhone 5-ös volt, ami 2012 szeptemberében jelent meg.

Meglévő mobilod SIM-kártya cseréje, azaz amennyiben utólagosan szeretnél eltérő méretű kártyát igényelni, pénzbe szokott kerülni a szolgáltatóknál. Ezt általában egy három az egyben SIM-kártyával teszik meg, ahonnan te magad tudod kitörni a megfelelő méretűt. Ahogy azt már korábban említettük, számos tutorial érhető el a neten, ami a SIM-kártya méretre vágását mutatja be. Ez abban az esetben jelenthetne megoldást, ha standard SIM-ről van szükséged micro SIM-re váltanod. Hogyha nano SIM kell a telefonodba, azt ezzel a módszerrel nem fogod tudni megvalósítani, hiszen eltérő a SIM vastagsága és a chip mérete is, ezért a házi barkáccsal hamar tönkretehetnéd a kártyát. Egyszerűbb dolgod van azonban, ha kisebb méretű SIM-ről szükséges nagyobb méretűre váltanod: ebben az esetben elegendő lehet egy SIM adapter, mely a kívánt méretű SIM formáját veszi fel. Hogyha biztosra szeretnél menni, akkor olló helyett inkább keresd fel szolgáltatód. Már csak azért is érdemes ezt a módszert választanod, mert nem lehetsz 100%-ig biztos abban, hogy a SIM-ed pontosan passzolni fog a telefonodba és működöképes marad: könnyen okozhatsz akár mikro sérüléseket is, ezért akkor teszed készülékeddel a legjobbat, ha szakszerű segítséghez fordulsz.

Jó, ha tudod, hogy a kártyán található chip a nano SIM-et leszámítva mindegyik SIM esetében pontosan ugyanakkora és ugyanúgy is működnek technikailag, egyedül a műanyag kártya mérete az, ami eltérő. Nézzük is sorra az egyes SIM-kártyákat! Normál, avagy standard, avagy mini SIM (2FF) Négy eltérő név ugyanarra a kártya méretre. 1996-os bemutatását követően hamar elterjedt, ezért is kapta a standard, avagy normál nevet. 2010-ig hódította a SIM-es piacot, azt követően valószínűleg már inkább csak muzeális értékű mobilokban található meg és nagyon elvétve egy-két alapabb telefonban, de az újabb okostelefonok között már szinte biztosan nem. Néhány ismertebb, normál SIM-mel működő modell az Apple iPhone 3GS, HTC Desire, HTC Desire X, vagy a Samsung Galaxy S. A normál SIM-kártya dimenziói: 25 x 15 x 0, 76 mm. Micro SIM (3FF) A micro SIM, másik nevén 3FF 2003-ban lett bemutatva és formatervezve, de az első okostelefon ezzel a SIM-mel 2010-ben jelent meg. Kialakítása a standard SIM-mel szinte teljesen megegyezik, egyedül a microchipet körülölelő műanyag mérete tér el tőle.

Azonban, amikor az Apple iPhone 5 elkezdett használni a nano SIM kártyákat, a felhasználók nem voltak olyan szerencsések a vastagságkülönbséggel. Önnek le kellett vágnia a mini / micro SIM-t, és kúposnak kellett lennie, vagy teljesen új nano SIM-t kellett vásárolnia. - Micro SIM SIM-kártyát a Nano SIM-nél • A Micro SIM 2010 közepén jött rendszeres használatra, míg a nano SIM 2012 elején kezdett használni. • A Micro SIM mérete 15 x 12 x 0 76 mm, míg a nano SIM mérete 12, 3 x 8, 8 x 0, 67 mm, ami 40% -kal kisebb és 15% -kal vékonyabb. • A felhasználók kiválaszthatják a Mini SIM kártyát a micro SIM egyszerűvé tétele érdekében, bár ez nem mondható el a nano SIM-k esetében. Az egyiknek ki kell használnia a SIM-kártya típusát, és a SIM-kártya típusát. Ezért ellenőrizze a mobilszolgáltatóval az általuk támogatott SIM-kártyák típusát, mielőtt megvásárolná az okostelefont, és ennek megfelelően megkapja a SIM-kártyát.

Login

A korábbi SIM-ektől eltérően a nano SIM vastagsága is csökkent, 0, 1 milliméterrel vékonyabb lett. A nano SIM-kártya dimenziói: 12, 3 x 8, 8 x 0, 67 mm. Fontos tudni továbbá, hogy a chip körüli műanyag szinte teljesen eltűnt, ezért amennyiben standard vagy micro SIM-ből szeretnél nano SIM-et varázsolni, nem érdemes a méretre vágással próbálkozni. Használható helyette viszont egy SIM adapter, amibe egyszerűen csak behelyezhető a kártya és már működik is a mobil. A legújabb okostelefonok jelentős része nano SIM-et használ, például: iPhone 12 Pro, LG Velvet Dual SIM, Samsung Galaxy Note 20 Ultra. A jövőben valószínűleg csak a SIM áramkörének mérete fog tudni csökkenni, hiszen a műanyaglap már a nano SIM esetében is minimális. ROSSZ A SIM MÉRET? VÁGÁS HELYETT SIM-KÁRTYA CSERE Mielőtt megrendelnéd új telefonod, érdemes megtudnod, mekkora méretű SIM-kártyára lesz szükséged. Új készülék vásárlása esetén ugyanis a szolgáltatók ingyenesen biztosítják a mobilhoz megfelelő méretű SIM-et. Lehetőség van természetesen arra is, hogy az eddig használatos telefonszámodat megtartsd és ténylegesen csak a SIM mérete változzon.

Bárhogy is találod meg a készülékedhez megfelelő SIM méretet, ne felejtsd el lementeni a korábbi SIM-kártyádon tárolt adatokat.

Legfontosabb - Technológia Különbség a Micro SIM és a Nano SIM között | Micro SIM vs Nano SIM - 2021 - Technológia Tartalomjegyzék: Micro SIM vs Nano SIM Mi mindig is elismerte, hogy az okostelefonok piaca gyorsabban fejlődik, ami néha nehéz vele lépést tartani. A SIM (Subscriber Identity Module) legújabb fejleményeivel azt gondoljuk, hogy még a SIM kártyák is gyorsan fejlődnek. A szokásos méretű SIM-kártya már majdnem egy évtizede volt, és néhány modell esetében is. Az igazat megvallva, az eredeti SIM-kártya, amelyet 1FF néven ismert, akkora volt, mint egy hitelkártya; de az emberek egyszerűen társítani egy szokásos SIM-kártyát, mint a második verziót, amelyet Mini SIM vagy 2FF néven ismerünk. Ezután a Micro SIM-t fejlesztették ki, amely lényegében a szokásos SIM-kártya lecsökkentett változata. A vágás csak magasságban és szélességben volt, nem pedig vastagságban. Miközben a normál SIM volt a mérete 25 x 15 x 0. 76 mm, a mikro SIM volt 15 x 12 x 0. 76 mm. Amint várható, a Mini SIM volt a legelterjedtebb modell, miközben a mikro SIM élettartama körülbelül három év volt.

  1. Micro sim ből nano sim kit
  2. Micro sim ből nano sim 1
  3. Micro sim ből nano sim pack
  4. Junga 2018 teljes film magyarul HD - teljes filmek magyarul HD1080p
micro sim ből nano sim cards

Ez nem jelenti azt, hogy a mini és a mikro SIM-k már nem használatosak. Az okostelefon-gyártók még mindig olyan eszközöket gyártanak, amelyek kompatibilisek ezekkel a SIM kártyákkal, de a csúcskategóriás okostelefonok esetében a mikro SIM vagy a nano SIM. A nano SIM-re vonatkozó specialitás abban rejlik, hogy nem csak 40% -kal kisebb, mint egy mikro SIM-kártya, de kb. 15% -kal vékonyabb a 12-es méretű. 3 x 8. 8 x 0, 67 mm. Ez a tendencia, hogy a SIM kártya kisebb és vékonyabb legyen, a gyártók tűrhetőségével járulhat hozzá ahhoz, hogy az okostelefonok kisebbek és vékonyabbak legyenek. Ha a SIM-kártya kevesebb helyet foglal el, több helyre lesz szükség, hogy több elemet is tartalmazzon az okostelefon megkülönböztetésére. Ne tévedj, még az enyhe dimenzióváltások is, mert ez számottevően számít egy kicsi halálra, mint az okostelefonon. A Micro SIM-eket az Apple iPad 3G-vel vezették be, és mivel nem volt vastagsága, a felhasználók egyszerűen kivághatják a mini SIM kártyát, hogy beilleszkedjenek egy okostelefon eszközhöz.

Audi a5 2. 7 tdi vélemények, 2024 | Sitemap